Před cestou a cesta

Před cestou

Před odletem jsme bydleli ve zrušené školce u Marka a Moniky v Ujkovicích. Kvůli kočce Mie, aby si zvykla na nové prostředí, ve kterém bude bydlet po dobu, co my budeme pryč

 

 

 

Cesta 8.11. – 10.11.

Obávali jsme se dlouhých letů (10, 2 a 12 hodin) a dvou přestupů v Číně, ale nakonec vše probíhalo velmi hladce, včetně všech kontrol, otisků prstů a vyplňovní imigračních papírů v Xian v Číně. 

8E76D493-886A-43C3-AFB9-B06B6C21F2E5.jpeg
Letiště, první přestup v Číně, Xian

Z letadla jsme viděli mongolské stepi a rozlehlé čínské pohoří v okolí Xianu. Při přestupu v Šanghaji jsme zjistili, že internet podléhá restrikcím, například Facebook nebo YouTube není možné zobrazit. Později jsme se dozvěděli, že je v Číně možné si pořídit dražší tarif, se kterým je přístup k těmto stránkám možný, nicméně vládou sledovaný.

Po dvanáctihodinovém letu se pod námi objevil první ostrov, začali jsme rozpoznávat jednotlivé části severního ostrova, načež jsme ostrov nechali daleko za sebou a letadlo pokračovalo dále. Tohle poznávání se ještě několikrát opakovalo, než jsme se konečně přiblížili k opravdového severnímu ostrovu a přistáli v Aucklandu. Na letišti jsme absolvovali bio security control, do které jsme vstupovali po vyplnění deklarace, co vše v zavazadlech vezeme. Důraz je kladen především na dřevo, hlínu, včelí produkty a jídlo. Tato kontrola probíhá kvůli ochraně novozélandského ekosystému. My jsme deklarovali, že vezeme dřevěné nunchaku, kousek včelího vosku, propolisovou tinkturu, sušené polévky, sladkosti a brýle na potápění (které přišly do kontaktu s mořskou vodou). Vše nám prošlo naprosto bez problému. Co jsme nedeklarovali byly produkty čínské medicíny, jejichž složením si ani sami nejsme jisti a sezamové tyčinky s medem, na které jsme zapomněli. Přístup všech pracovníků letištní kontroly, byl velmi vstřícný a milý. 

V letištní hale jsme začali pátrat, u jaké společnosti máme rezervované auto, načež jsme zjistili, že od půjčení  nemáme žádný doklad. Jediné, co jsme dohledali, byla odchozí platba na účtu, čímž se nám potvrdilo, že jsme auto opravdu rezervovali. Po 24 hodinovém letu už si člověk opravdu není jistý ničím. V letištní hale je autopůjčoven minimálně patnáct, začínáme se ptát v té, co je nejblíže. Jediné, co o půjčeném autě víme, je datum platby a jméno, na které je rezervované. K našemu překvapení stačí jméno zadat do systému jakékoliv půjčovny a člověk se ihned dozví, jaké auto si půjčil a kde. Řídíme poprvé v životě vlevo, máme auto s automatickou převodovkou a ubytování je 21 km od letiště. Po půl hodině soustředěné jízdy jsme konečně na místě. Fotografie na internetu nelhaly, máme výhled na celý Auckland a nádhernou zahradu. Bydlíme v East Tamaki.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s